Przeskocz do treści

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Zwykła – 05.02.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj piątą niedzielę zwykłą. Jest to również I niedziela miesiąca – niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Jutro, tj. w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w sali parafialnej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z sakramentem Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona o godz. 18.00. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 5. W niedzielę za tydzień Msza Święta o godz. 17.00 z udziałem kandydatów do bierzmowania oraz spotkanie z rodzicami. Obecność obowiązkowa.
 6. Za dwa tygodnie w niedzielę 19 lutego na Mszę Świętą o godz. 17.00 i spotkanie organizacyjne zapraszamy małżeństwa i rodziny, które chciałyby pogłębiać swoją wiarę we wspólnocie Domowego Kościoła, który pragniemy stworzyć w naszej parafii. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. dr. Andrzeja Kalety.
 7. Bardzo dziękujemy panu Michałowi wraz z synami i kościelnemu, panu Grzegorzowi za demontaż dekoracji świątecznej. Dziękuję pani Ani za udekorowanie naszego kościoła i wymianę obrusów oraz panom z Grupy Zabezpieczenia Kielce za wywóz choinek do Ogrodu                           Dziękujemy także pani kierownik z Grupy, panie Ewie za wszelką pomoc.
 8. Składka ze Święta Ofiarowania Pańskiego została przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Dziękujemy za liczny udział i złożone ofiary.
 9. 25 marca br. organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 10. W liturgii Kościoła wspominamy:

-jutro wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.

-w piątek wspomnienie Św. Scholastyki, Dziewicy.

 1. 11. Dziękujemy za wspólną modlitwę, niech Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu pracy oraz w kolejnym tygodniu ferii zimowych. Niech Pan obdarzy Was pokojem.