Przeskocz do treści

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Resize of DSC01949

W niedzielę, 3 kwietnia obchodziliśmy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Dodatkowo, dla naszej parafii był to wyjątkowy czas, gdyż dzięki staraniom księdza Proboszcza do wspólnoty trafiły relikwie św. Siostry Faustyny, które tego dnia zostały oficjalnie powitane i zaprezentowane wiernym.

Resize of DSC01972 Resize of DSC01981 Resize of DSC01992 Resize of DSC01996

O godzinie 10:00, w towarzystwie księży, ministrantów i członków grup parafialnych, z plebanii ruszyła uroczysta procesja, podczas której pamiątka po św. Siostrze Faustynie została przeniesiona do Kościoła. Następnie, po umieszczeniu relikwii przy obrazie Świętej, dzieci, przedstawiciele rodzin oraz delegaci Róż Różańcowych, Jerycha Różańcowego i Parafialnego Zespołu Caritas oficjalnie je powitali i złożyli przy nich kwiaty.

                  Uroczystość Miłosierdzia Bożego w naszej parafii poprowadził gościnnie ksiądz misjonarz dr Andrzej Kaszycki. Podczas kazania wspomniał początkowo o załamaniu
i poczuciu osamotnienia, które towarzyszyły apostołom i innym bliskim Jezusowi po jego śmierci, a które to emocje ostatecznie rozwiały się po objawieniu się Jezusa, jako zmartwychwstałego, ale i miłosiernego. I oto, taki sam Jezus objawił się św. Siostrze Faustynie, która od tej niedzieli szczególnie będzie nam patronować i towarzyszyć za sprawą otrzymanych relikwii. Następnie, ksiądz misjonarz, przybliżył krótko wiernym postać Świętej oraz przypomniał, że święto Niedzieli Miłosierdzia Bożego zostało ustanowione w 2000 r. przez św. Jana Pawła II, na podstawie prywatnych objawień mistycznych św. Siostry Faustyny. Zwrócił również uwagę na słowa zapisane w dzienniczku Świętej, aby „ozdobić miłosierdzie Boże wiązanką kwiatów” wśród których znajduje się róża, lilia i fiołek. Po objaśnieniu zebranym ich symboliki, ks. Kaszycki podsumował:

Niech zatem Jezus Zmartwychwstały, który nam się objawia będzie ubogacony naprzód różą miłości, lilią cierpienia i czystości oraz fiołkiem pokory, aby w ten sposób uczcić nieskończone miłosierdzie Boże.

            Po odprawionej mszy, kapłan poświęcił obraz przedstawiający Jezusa Miłosiernego oraz portret św. Siostry Faustyny, a następnie przeniósł relikwie do nowopowstałego kącika Bożego Miłosierdzia, gdzie będą one już na stałe towarzyszyć wiernym.

                                                                                                                      Iwona Jedynak

Resize of DSC02021

Resize of DSC02033

Resize of DSC02044

Resize of DSC02130

 

 

Resize of DSC02174 Resize of DSC02172

 

 

 

O godzinie 15 odmawialiśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia ponowiliśmy akt oddania Świata Bożemu Miłosierdziu. Po nabożeństwie ucałowaliśmy Relikwię Św. s. Faustyny oraz zostaliśmy namaszczeni Balsamem Miłosierdzia .

Resize of DSC02204 Resize of DSC02220 Resize of DSC02222 Resize of DSC02224 Resize of DSC02246 Resize of DSC02252 Resize of DSC01951 Resize of DSC01956
Resize of DSC01933