Przeskocz do treści

Spotkanie opłatkowe służb mundurowych

 

 

Kliknij w link aby zobaczyć zdjęcia

Wigilijne spotkanie opłatkowe służb mundurowych w dniu 18 grudnia 2017, zgromadziło liczne grono przybyłych gości. Obecni byli funkcjonariusze policji garnizonu świętokrzyskiego, przedstawiciele innych służb mundurowych naszego województwa, a także władz rządowych, samorządowych, prokuratury, dostojników kościelnych oraz innych instytucji. Podczas rozbrzmiewających dźwięków kolędy, uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Dziś w budynku Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego nie zabrakło ciepła oraz okazywanej wzajemnie serdeczności. Na początku wszyscy wsłuchiwali się w słowa i melodię Kolędy policyjnej, którą zaśpiewał policyjny chór wraz z chórem Parafii Garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski.

W tej niezwykłej atmosferze Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak powitał wszystkich obecnych i złożył życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wśród uczestników spotkania znaleźli się między innymi Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski, a także kadra kierownicza służb mundurowych naszego regionu, w tym policjantów. Podczas tego niezwykłego wydarzenia kieleccy harcerze na czele z komendantem ZHP Chorągwi Kieleckiej Tomaszem Rejmerem przekazali na ręce szefa świętokrzyskich policjantów Betlejemskie Światełko Pokoju. Jako  symbol  ognia  zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Kolejno wszyscy mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Parafii Garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski. Swoje życzenia dla wszystkich obecnych przekazała również Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem poświęconym przez Księdza Biskupa Diecezji Kieleckiej Jana Piotrowskiego i złożyli sobie wzajemnie świąteczne życzenia.