Przeskocz do treści

Triduum Paschalne 2017

Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym

katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja Misterium Paschalnego: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczęliśmą  wieczorną Mszą w Wielki Czwartek (Mszą Wieczerzy Pańskiej). Zapraszamy wszyskich parafian do udziału w kolejnych dniach :

Wielki Piątek tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 1800, wcześniej droga krzyżowa o godz. 1700.Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Zapraszamy do czuwania przy Grobie Pana Jezusa  z piątku na sobotę wg zaproponowanego planu udostępnionego w ogłoszeniach oraz na głwnej stronie.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny : od godz. 900, 930, 1000,1030, 1100, 1130, 1200, 1230, 1300.

W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Po Mszy św. weźmiemy udział w procesji eucharystycznej z udziałem orkiestry. Zachęcam, abyśmy do kościoła przynieśli świece, które również  użyjemy podczas procesji. Na zakończenie odbędzie się pokaz sztucznych ogni  podkreślający  wyjątkowość tej nocy.  Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1900.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego   uroczysyta Msza Rezurekcyjna o godz600, pozostałe Msze Święte  o godz.  830, 1000, 1115, 1230, 1700.