Przeskocz do treści

Nowi Szafarze Nadzwyczajni Komunii Świętej

SONY DSC

W dniach 23-24 lutego 2018 r. odbyło się kolejne wielkopostne spotkanie formacyjne dla Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej,

w którym udział 70 posługujących w naszej diecezji braci.

Dzień skupienia przeprowadził ojciec duchowny naszego kieleckiego Seminarium Duchownego, ks. dr Adam Wilczyński, który w kolejnych konferencjach odsłaniał i przybliżał uczestnikom obecność  Osoby Ducha Świętego i Jego roli w życiu człowieka odnosząc się do postaci Grzegorza Wielkiego. Poprzez adoracje Najświętszego Sakramentu oraz Sakrament pokuty i pojednania uczestnicy odpowiedzieli na Boże słowo wzywające do nawrócenia.

Dzień skupienia uwieńczyła uroczysta Eucharystia, pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety, który do grona Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej włączył 16 nowych braci. W homilii bp Kaleta gorąco zachęcał do tego, aby nie spowszedniała posługa rozdawania Ciała Pańskiego, podkreślając tak samo wyjątkowe znaczenie, jakie wiąże się z byciem Szafarzem Nadzwyczajnym.

Nowi Szafarze z naszej Parafii:

Krzysztof Zieliński oraz Wojciech Boroń

Cieszymy się z nowych Szafarzy i prosimy o łaskę aby zawsze mieli poczucie, że w sposób szczególny pomagają w wielkim dziele zbawienia!