Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej – 04.06.2023

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Najprostszym    wyznaniem tej tajemnicy jest znak krzyża. Jest to również I niedziela miesiąca – niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj także zbiórka do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Przedszkole Sióstr Salezjanek zaprasza na „Święto Rodziny: rozpoczęcie dzisiaj o godz. 12.30 Mszą Świętą w intencji rodzin i zawierzenie Rodzin NSPJ, a po Mszy Świętej rodzinne świętowanie na Placu kościelnym. Animację poprowadzi Folk Kapela „Góralska Hora”. Zakończenie ok. godz. 15.30.

4.  W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.  W najbliższy czwartek, 08 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Przez udział  w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie miała miejsce po Mszy Świętej o godz. 10.00 sprawowanej w naszej świątyni. Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie czterech  ołtarzy. Zachęcamy do udekorowania naszych domów. Wszystkie dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatów podczas procesji, a chłopców do funkcji dzwonników. Zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne w strojach. Tego dnia Msze Święte według następującego porządku: godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.30 i 17.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 11.15.

6.  Biskup Polowy Wojska Polskiego udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych na najbliższy piątek 9 czerwca.

7.  Oktawa Bożego Ciała z procesją wokół naszej świątyni i nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci w czwartek na zakończenie oktawy i błogosławieństwo  dzieci, wianków i ziół.

8. Nabożeństwa czerwcowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedzielę  o godz. 16.30. W oktawie Bożego Ciała podczas procesji eucharystycznej.

9. Dziękujemy za złożone ofiary do puszki tydzień temu na rzecz Caritas naszej parafii w kwocie 1490 zł. Dziękujemy także rodzicom młodzieży bierzmowanie za ofiarę na parafię, która stanowi 1/3 ceny mosiężnego naczynia na wodę święconą. Za ofiary kolędowe zostało wykonane nowe ledowe oświetlenie prezbiterium, które służy nam od lutego br. Koszt to prawie 18 tys. zł.

10.  W liturgii Kościoła wspominamy:

-jutro wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.