Przeskocz do treści

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela adwentu

16 grudnia 2018.
1. Trzecia niedziela adwentu to niedziela radości gaudette. Zbliża się bowiem Czas spełnienia obietnicy nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba będzie wykorzystać czas przygotowania jakie daje nam Pan.
2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
3. Wytrwale kontynuujemy nasz udział w mszach świętych roratnich sprawowanych codziennie o godzinie 17:00.
4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się i Świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed i w trakcie Mszy Świętej.
5. Ksiądz Darek prosił, żeby w imieniu Świętego Mikołaja serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu paczek, dla dzieci i ich matek -mieszkańców Schroniska dla bezdomnych. Święty Mikołaj podarunki będzie rozdawał w wigilię. Dlatego już dziś dziękujemy za paczki, które zostały ufundowane i przypominamy, że termin ofiarowania paczek mija w przyszłą niedzielę tj. 23 grudnia.
6. Parafialny zespół Caritas dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy podzielili się trwałymi produktami żywnościowymi. Paczki świąteczne dla potrzebujących i seniorów z naszej parafii zostały rozdane wczoraj. Bóg zapłać.
7. W naszym kościele codziennie są śpiewane godzinki o godz. 6:30 , codziennie też o 16:00 odmawiana jest koronka oraz różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. Pan Kościelny wraz z synem zakończyli roznoszenie opłatków Bóg zapłać za ofiary.
9. W zakrystii do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny, oraz możemy się zaopatrzyć w opłatki.

10. We wtorek zapraszamy na godz. 8:00 chętnych Panów do budowy dekoracji Bożonarodzeniowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

9 GRUDNIA 2018

 1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
 2. Msze Święte roratnie sprawowane są w naszym Kościele w dni powszednie o godzinie 17:00.
 3. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwanie będą rozpoczynające się dziś w naszej parafii rekolekcje parafialne. Szczegółowy plan dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej w parafii. Tegoroczne nauki wygłosi ks. Andrzej Duklewski wieloletni misjonarz na Syberii.
 4. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu przypada XIX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek za tydzień wesprzemy ten cel. Jedną z form pomocy będzie także zakup książki o Syberii napisanej przez kaznodzieję, która jest do nabycia przy wyjściu z Kościoła w cenie 15 zł.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 18:00.
 6. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
 7. Parafialny Zespól Caritas zaprasza w dniu 15 grudnia 2018 roku o godz. 15:30 (sobota) będą wydawane paczki żywnościowe dla potrzebujących i seniorów z naszej Parafii. Prosimy o zabranie dowodów osobistych.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. O godzinie 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 9. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu w cenie 15 zł duża i 7 zł mała oraz możemy się zaopatrzyć w opłatek na stół wigilijny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 13 XII Św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych
 • 14 XII św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2018

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
 3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
 4. W okresie Adwentu nie będzie odprawiana msza o godz. 17:30. Intencje z tej godziny zostały przeniesione na godz. 17:00.
 5. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę, wygłosi w naszej wspólnocie ks. Andrzej Duklewski misjonarz z Syberii. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.
 6. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 18:00.
 7. Nowenna do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P. codziennie o godz. 16:10.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź Pierwszopiątkowa od godz. 16:15.
 9. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 7:00, 17:00 i 18:00.
 10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośba do parafian o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych, z których zostaną utworzone paczki świąteczne dla potrzebujących i seniorów z naszej Parafii. Produkty można przynosić od dzisiejszej Niedzieli i składać w nawie bocznej, w kaplicy Pana Jezusa. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych dziś po mszy św. o godz. 17:00 w salce katechetycznej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 2. Dzisiejsza niedziela jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
 3. W najbliższy piątek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych
  przed świętami 22 grudnia. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pomogą nam w tym rekolekcje prowadzone przez ks. Andrzeja Duklewskiego misjonarza z Syberii w dniach od 9 -11 XII Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiedni duchowo nastawieni.
 6. Od 29.XI do 7.XII o godz. 16:15 będzie odprawiana w naszym kościele nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.
 7. Msze św. roratnie w adwencie będą sprawowane o godz. 17:00. Nie będzie Mszy o godz. 17:30.
 8. Za tydzień w niedzielę spotkanie młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o godz. 17:00.
 9. Od soboty od godz. 11:00 pan kościelny wraz z synem Mirosławem będą rozprowadzać po naszej parafii opłatki wigilijne. Informujemy, że tylko oni są do tego uprawnieni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 listopada 2018

 1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa
  nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu
  ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na
  Jego powtórne przyjście.
 2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, o godz. 18 00 Msza św. w intencji naszego chóru i naszej scholki dziecięcej z ich udziałem. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
 3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.
 4. Za tydzień w niedzielę o godz. 17 00. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz o godz. 18 00 koncert pieśni patriotycznej zespołu Lumen z Poznania, któremu będzie towarzyszył chór z naszej parafii.
 5. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy za zmarłych codziennie o godz. 17

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

20 XI - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.

21 XI - Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.

22 XI - św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

24 XI - święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 11 listopada 2018

 1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
 2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
 3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
 4. W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza w poniedziałek -12 listopada do obejrzenia wystawy "Przywrócić pamięć", poświęconej twórczości wybitnego kieleckiego aktora Edwarda Kusztala. Po wystawie oprowadzać będzie córka artysty. Muzeum będzie otwarte od godz. 11.00 do 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania
 6. Codziennie w listopadzie o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych.
 7. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów
  rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 12 XI - św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

13 XI - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

17 XI - św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 listopada 2018 

 1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
 2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli. To Święto skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10 00, podczas której wystąpi nasz chór garnizonowy. Na wszystkich Mszach św. będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski.
 3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17 30.
 4. W dniu 11 listopada zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej na Mszę świętą o godzinie 12:30. Po Mszy Świętej spotkanie dla Rodziców i Dzieci z Księdzem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 9 XI - Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

- 10 XI - św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE XXX   Niedziela   zwykła

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018

1. "Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota " - śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

2.Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić
Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi,
którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy
obojętny na nasze wołanie z wiarą.

3.Kończy się październik. Jeszcze do środy zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
Od piątku natomiast, o godzinie 17 30 będziemy spotykać się na wspólnej
modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych.
Towarzyszyć jej będzie rozważanie tajemnic różańcowych.

W czwartek - 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele 7.00, 8.30,10.00, 17.00.

 • w czwartek 01.11. kancelaria parafialna będzie nieczynna z racji Uroczystości Wszystkich Świętych.
 1. W piątek 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem.
 2. Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zad usznym apelujemy do rodziców, dziadków, nauczycieli by przygotowali swoje pociechy do właściwego ich przeżycia i ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z Halloween.

Pozornie Halloween wydaje się niewinnym „świętem" zaspokajającym jedynie potrzeby tajemniczości, czemu sprzyja przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła, zainteresowanie rzeczami budzącymi grozę, strach, lęk. Może wydawać się nam to dziwne ale właśnie tego dnia wzywa się pomocy szatana. Faktycznie Halloween może stanowić formę wtajemniczenia w okultystyczno-demoniczny świat.

Uczestnicząc w obrzędach przebierańców nieświadomie czy też dla zabawy bierzemy udział w praktykach poświęconych szatanowi. Ci którzy miłują Pana Boga , powinni trzymać się z dala od takich obrzędów i nie godzić się na żadne kompromisy. W dniu Halloween chrześcijanie powinni gromadzić się i szerzyć wśród współwyznawców wiedzę o groźbach jakie niesie pogaństwo i modlić się wspólnie o pokonanie sił ciemności, a przede wszystkim dziękować naszemu Ojcu Niebieskiemu za zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem.

Podsumowując zagadnienie „święta" Halloween, warto podkreślić, że zachowania magiczne stanowią istotną część tego obrzędu. Myślenie i działanie okultystyczno-ezoteryczne koncentruje się nie tylko wokół spraw dotyczących ziemskiego życia, ale sięga znacznie dalej, w duchową sferę człowieka, otwierając go na niebezpieczną rzeczywistość, prowadzącą do utraty relacji z Bogiem, samym sobą i innymi ludźmi.

 1. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki - dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej;

- w I piątek miesiąca listopada - nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17:00,  spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30

- w I sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00 oraz odwiedziny chorych od godziny 10:00.

  1. Dziś kończymy Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym
   tygodniu omadlaliśmy dzieło misyjne Kościoła. Ofiary dziś składane przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
 1. Zachęcamy naszych parafian bez względu na wiek o podjęcie stałej modlitwy różańcowej - jedną dziesiątką dziennie w tzw. Różach Żywego Różańca. Wspólnotę łączy wyłącznie modlitwa w jednej (wspólnej) intencji. Serdecznie zachęcamy do powiększenia ilości Róż i uzupełnienia składu już istniejących, zwłaszcza, że w naszym Kościele jest mało wspólnot modlitewnych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   21 października 2018

 1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać
  w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada
  służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka
  postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu.
 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie
  rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym
  tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane za
  tydzień przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
 2. W najbliższy poniedziałek t.j. 22 października po nabożeństwie różańcowym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w salce na plebanii.
 3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy ołtarzu na balaskach wyłożone zostały kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA ÓSMA

NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 października 2018

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego młodzież będzie sprzedawała ciasto po mszach św. za dobrowolną ofiarą.
 4. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
 6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 7. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
 8. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30.
 9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz możemy pobrać karty wspominkowe, które znajdują się na balaskach przed ołtarzem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X - św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
 • 16 X - św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243). niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
 • 17 X św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
 • 18 X - św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
 • 20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 października 2018

1.Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 zmiana Tajemnic Różańcowych. Nabożeństwem Różańcowym kończymy trwające od maja Jerycho Różańcowe. Wszystkim, którzy brali w nim czynny udział składamy Bóg zapłać .

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
3. 13 X o godz. 17:30 Różaniec fatimski, a po nim Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
4. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
5. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego młodzież będzie sprzedawała ciasto po mszach św. za dobrowolną ofiarą.
6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
7. Dzisiaj   względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa o godz. 16:30.
8. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. gościem naszej Wspólnoty Parafialnej jest pan Zbigniew BRANACH. Autor kilkunastu książek w tym : ZLECENIE NA POPIEŁUSZKĘ oraz SPISEK STULECIA, rzecz o nieznanych kulisach zamachu na Jana Pawła II.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 13 X - bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK  2018

 1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
 2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Otoczmy naszą pamięcią modlitewną alumnów i profesorów naszego Seminarium, prosząc również o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 3. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17:30.
 4. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 15 00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16 30 spowiedź pierwszo piątkowa.

W tym dniu „Przymierze Dwóch Serc” zaprasza do Bazyliki Katedralnej na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem po mszy św. wieczornej.

 1. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Serdecznie zapraszamy 06 października 2018 roku do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie do udziału w X Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca.
 2. Za tydzień w sobotę o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. w intencjach Jerycha Różańcowego. Po Mszy św. całonocne czuwanie modlitewne o godz. 6:45 w Niedzielę od 13:30 do 16:45.
 3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12:30 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Również w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 17:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 4. III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w Sobotę 13 października 2018 roku. Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 9.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, przy ul. Totus Tuus 32 w Krakowie. Świętując 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, zawierzymy samych siebie, kapłanów i cały Apostolat Margaretka w Polsce opiece św. Jana Pawła II. Centralny punktem będzie sprawowana o godzinie 12.00 uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie JE Ksiądz Abp Marek Jędraszewski.
 5. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa.
 6. Za tydzień na wszystkich Mszach św. gościem naszej Wspólnoty Parafialnej będzie Pan Zbigniew BRANACH. Autor kilkunastu książek w tym : ZLECENIE NA POPIEŁUSZKĘ oraz SPISEK STULECIA, rzecz o nieznanych kulisach zamachu na Jana Pawła II .

Nasz gość przedstawi świadectwo o świętym Papieżu z Polski i błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce.

 1. Gratulujemy naszym ministrantom zdobycia pucharu i pierwszego miejsca w ogólno diecezjalnych mistrzostwach w piłce nożnej.
 2. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.