Przeskocz do treści

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2.Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie dzisiaj po mszy św. o godz. 17:00.

3.W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego.

4.W sobotę - 28 września o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, już po raz dwunasty na placach i skrzyżowaniach ulic wielu miast i wiosek spotkają się ludzie, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia”. W Kielcach jedno ze spotkań modlitewnych odbędzie się przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i IX Wieków Kielc (od strony Domu Księży Emerytów), modlitwę poprowadzą Róże Żywego Różańca z Parafii Katedralnej.

5.Nadal można zapisać się na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Jędrzejowa dnia 5 października oraz na pielgrzymkę dnia 26 października do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skarżysku Kamiennej, Opactwa Cystersów w Wąchocku oraz Golgoty Polskiej w Kałkowie.

6.Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 2-9 lutego 2020r.

7.Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 września, po mszy świętej o godzinie 17:00.

5.Od wtorku rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy świętych na przyszły rok.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2019

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
 1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków
  społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich
  wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z
  szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
 2. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 17 30.
 3. Składamy Bóg zapłać uczestnikom pielgrzymki na mszę odpustowa na Świętym Krzyżu, dzięki udziałowi w Eucharystii nasi parafianie przyłączyli się do akcji Cała Polska pod Krzyżem. W sobotę 5 października jest organizowany wyjazd do Opactwa Cystersów w Jędrzejowie na Pielgrzymkę Róż Różańcowych. Koszt wyjazdu wyniesie około 15 zł. Zapisy w zakrystii. Natomiast ks. Mariusz przyjmuje zapisy na planowaną 26 października pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skarżysku Kamiennej, Opactwa Cystersów w Wąchocku oraz Golgoty Polskiej w Kałkowie. Koszt wyjazdu na tę pielgrzymkę to ok. 20 zł.
 4. W przyszłą niedzielę, tj. 22 września, po mszy świętej o 17 zapraszamy na
  spotkanie kandydatów do bierzmowania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 16IX - św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
 • 18 IX - św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
 • 20 IX - święci Andrzej Kim Tae-gón, Paweł Chóng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
 • 21 IX - św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chiystusa w Etiopii.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2019

 1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
 2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
 3. Dnia 9 września o godz. 18:00 odbędzie się na salce spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W piątek, 13 września o godzinie 18:00, odprawione zostanie kolejne Nabożeństwo Fatimskie, podczas którego modlić będziemy się o pokój na świecie, bowiem Matka Boża z Fatimy powiedziała: ”Nie bójcie się, jestem Aniołem Pokoju. Módlcie się razem ze mną.” Po mszy świętej odmówimy różaniec z rozważaniami tajemnic bolesnych. Nasze spotkanie modlitewne tradycyjnie zakończymy procesją z figurą Matki Bożej wokół świątyni. Przynieśmy ze sobą lampiony.
 5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7:00, 17:30 i 18:00.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Święty Krzyż 14 września w sobotę na uroczystości odpustowe. Wyjazd autokarem z parkingu obok kościoła w tym dniu o godz. 9:00.
 7. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
 8. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 9. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci pragnących przystąpić w bieżącym roku katechetycznym do I Komunii św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 września 2019

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
 3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 17:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Jutro o godz. 8:00 Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach. Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli.
 5. W odpowiedzi na wezwanie Biskupa Kieleckiego i Biskupa Łomżyńskiego skierowanego do wiernych kościoła w Polsce, aby zgromadzić się na wspólnej modlitwie w ramach akcji Polska pod Krzyżem, by podjąć duchowe dzieło pokuty i odnowy moralnej w obliczu szerzących się sytuacji zagrażających naszej wierze i Kościołowi, organizujemy w naszej parafii dnia 14 września br., czyli w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w godzinach porannych, wyjazd autokarem na uroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Koszt wyjazdu wyniesie około 15 zł. od osoby. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Stańmy wspólnie jako Polska pod Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa!
 6. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych, nabożeństw oraz godzin otwarcia biura parafialnego.\
 7. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17:30.
 8. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 17:30. Spowiedź św. w piątek od godz. 17:00.
 9. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 17:30.
 • Odwiedziny chorych naszej parafii z racji I Soboty Miesiąca od godz. 10:00.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Rozpoczniemy je tradycyjnie mszą św. o godz. 18:00. Po niej całonocne czuwanie do godz. 16:50 z przerwą na msze św. od godz. 6:50 do 13:30.

10.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

 1. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni po mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu naszego chóru wraz z zaproszonymi gośćmi. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Agnieszki. Liczymy na Państwa obecność i wsparcie.

Agnieszka ma 44 lata i jest pielęgniarką w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym św. Rafała w Czerwonej Górze. Kocha swoją pracę i zawsze z uśmiechem na ustach pomagała chorym i ich rodzinom. Mimo, że często pomagała innym to nigdy nie pomyślała, że tak trudno będzie jej samej prosić o pomoc. Agnieszka choruje na GLEJAKA WIELOPOSTACIOWEGO IV STOPNIA (WHO IV). Dokładnie 1 marca przeszła operację w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Jednak w Polsce po zakończeniu półrocznej chemii nie ma dalszego leczenia. Agnieszka chce uchronić się przed nawrotem choroby i wykorzystać każdą metodę walki. Ma teraz cel i jedno marzenie – wyzdrowieć i moc patrzeć jak będzie dorastała jej upragniona wnusia, która przyjdzie na świat w październiku tego roku. Obecnie zbiera fundusze na leczenie immunologiczne na terenie Niemiec. Niestety terapia nie jest refundowana i wiąże się z dużymi kosztami (220 000 zł), dlatego prosimy Was Kochani o pomoc.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 sierpnia 2019

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam , że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwaga trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:30
 3. W piątek 23 sierpnia, w 80. Rocznicę podpisania paktu Ribbentrop- Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 20 VIII- Św Bernard (1090- 1159), francuz cysters , opat I piewca chwały Maryi
 • 21 VIII Św Pius X , papież realizator hasła : odnowić wszystko w Chrystusie
 • 22 VIII Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi
 • 24 VIII św Bartłomiej (Iw.) Apostoł , świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2019

 1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
 1. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.
 2. We wtorek, 13 sierpnia o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do udziału we mszy świętej z kazaniem fatimskim, różańcu prowadzonym przez Panie z Kół Różańcowych wraz z rozważaniami tajemnic bolesnych oraz procesji z lampionami wokół naszej świątyni. Sierpniowe przesłanie Maryi w Fatimie brzmiało: „Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił”. Niechaj te słowa Matki Bożej dotrą do naszych serc i sprawią naszą obecność na Nabożeństwie Fatimskim
 3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Uroczysta Msza Święta polowa w wigilię uroczystości 14 sierpnia o godz. 18:00 będzie sprawowana z udziałem wojska. Poprzedzi ją koncert pt. „DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI” w wykonaniu zespołu „THE WELLNES SOUND”. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy.
 4. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
 5. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
 • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 lipca 2019

 1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
 1. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 1. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze. Spowiedź w piątek od godz. 17:30.
 1. Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w pierwszą sobotę września. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
 1. W czwartek 1 sierpnia wspominamy 75 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. o GODZ. 15:30 w intencji tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny zostanie odprawiona Msza Św.
 1. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.
 1. W najbliższą sobotę mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe. Czuwanie potrwa do niedzieli do godz. 16:50 z przerwą od godz. 6:50 do 12:30.
 2. W najbliższą sobotę o godz. 15:00 w naszej świątyni odbędzie się ważna parafialna uroczystość- mianowicie nasz organista Radosław Suliga powie sakramentalne tak swojej wybrance. Zapraszamy wszystkich i prosimy o modlitwę w intencji młodej pary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

 

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 LIPCA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka . Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
 2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym Kościele wg. Wakacyjnego porządku. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 3. W czwartek 25 lipca wspomnienie Św. Krzysztofa. Za tydzień w niedzielę pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece. Po Mszach Świętych możliwość błogosławieństwa pojazdów na terenie przed kościołem.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 22 VII -Św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siadem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych
 • 23 VII – Św. Brygida (1303-1373) szwedzka mistyczka patronka Europy
 • 24 VII Św. Kinga (1234-1292) polska księżna, a następnie Klaryska w Nowym Sączu
 • 25 VII Św. Jakub Większy ( I w) pierwszy męczennik wśród Apostołów patron Hiszpanii
 • 26 VII święci Joachim i Anna rodziców Najświętszej Mari Panny

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 LIPCA , 2019

1.Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2.Przypominany o wakacyjnym planie Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele niedziela 7:OO, 8:30 10:OO, 11:30 . 17:00 oraz zmienionych godzinach posługi w biurze parafialnym wtorek 16: 30 do 17:30 oraz sobota 9:OO – 10:OO

3.Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18 00.

4.Pielgrzymka do Niepokalanowa na modlitewne czuwanie nocne w dniach 27-28 lipca . Zapisy w Zakrystii . Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 VII św. Bonawentura (1221-1274), biskup. Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franci..
 • 16 VII Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów

 

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 lipca 2019

 1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Przypominamy o zmianie porządku mszy św. w lipcu i sierpniu. W niedzielę msze św. o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00, a w tygodniu o 7:00 i 18:00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od 16:30 do 17:30 i w sobotę od 9:00 do 10:00. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy informacyjnej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 5. W sobotę, 13 lipca o godzinie 18:00 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do udziału w mszy świętej z kazaniem fatimskim, różańcu prowadzonym przez Panie z Kół Różańcowych wraz z rozważaniami tajemnic radosnych oraz procesji z lampionami wokół naszej świątyni. Szczególnie zapraszamy tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w Nabożeństwie Fatimskim. Usłyszmy słowa Maryi i przyjmijmy Jej zaproszenie, bo to, co jest najważniejsze w Objawieniach Fatimskich to Eucharystia, żywa obecność Chrystusa w naszym życiu.
 6. W minionym tygodniu, dzięki wyraźnemu sprzeciwowi mieszkańców naszego miasta i zebranym ponad siedmiu tysiącom podpisów, władze Kielc nie wyraziły zgody na organizację w naszym mieście " marszu równości" środowisk lgbt. Sytuacja jednak wciąż wymaga od nas, katolików, zaangażowania. Stowarzyszenia katolickie zapraszają na modlitwę różańcową, która odbędzie się dnia 13 lipca br. w godzinach 11:30 - 17:30 na Placu NMP przed Bazylika Katedralna w Kielcach.
 7. Nadal jest kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 02-09.02. 2020 r. Zapisy i bliższe informacje u ks. Mariusza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,
 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 czerwca 2019

 1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
 1. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
 1. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. W niedzielę msze św. o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00. W dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od 16:30 do 17:30 i w sobotę od 9:00 do 10:00. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy informacyjnej.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18:00.
 1. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 18:00. Spowiedź św. od godz. 17:30.
 1. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18:00.
 1. W najbliższą sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Rozpoczniemy je tradycyjnie mszą św. o godz. 18:00. Po niej całonocne czuwanie do godz. 16:30 z przerwą na msze św. od godz. 6:50 do 12:30.
 1. Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych dopiero we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE

XII NIEDZIELA ROKU

23.06.2019

 

 1. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciało , będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Codzienną Mszę Świętą o godz. 17:00 zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła i eucharystycznym błogosławieństwem. Dzisiaj zapraszamy na 16 30 . Choć nie są to dni wolne od pracy i zajęć, postarajmy się przyjść na to spotkanie z Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
 1. Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim którzy pomogli nam przeżyć tą czwartkową uroczystość w tak podniosłej formie. Dziękuję tym, którzy trudzili się przy budowaniu 4 ołtarzy, zarówno tym którzy zbierali ofiary jak również tym, którzy je wznosili. Naszemu chórowi parafialnemu pod dyrekcją pani Edyty Bobryk, którzy przygotowali oprawę muzyczną czwartkowej Eucharystii. Dziękuję żołnierzom Centrum Przygotowań do misji zagranicznych oraz żołnierzom 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom pierwszo komunijnym , dzieciom, które sypały kwiaty i zapraszam je do udziału w oktawie .
 1. Minęła już ponad połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 1. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne;
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny. Składamy im serdeczne życzenia i zawierzamy opiece Św. Józefa.
 1. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 7:00, 17:00 i 18:00.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 7:00, 17:00 i 18:00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od pokarmów mięsnych.
 1. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 1. Dziś po mszach świętych młodzież z wolontariatu diecezjalnego będzie zbierała ofiary do puszek. Celem jest wsparcie wyjazdu misyjnego do szpitala na Jamajce w sierpniu tego roku. Studenci medycyny chcieliby wesprzeć działający tam ośrodek misyjny swoimi umiejętnościami medycznymi oraz zawieź okulary dla potrzebujących. Bóg zapłać za pomoc tym młodym ludziom.
 1. Przypominamy, że dziś po mszy świętej o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, podczas którego będą przyjmowane deklaracje oraz zostaną rozdane indeksy.
 1. Nadal jest kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 02-09.02. 2020 r. Zapisy i bliższe informacje u ks. Mariusza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
 • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 2. W środę o godz. 7:30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego
 3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00 , po której wyruszy procesja. Nie będzie Mszy św. o godz. 11:15 poza tym porządek Mszy św. niedzielny.
 4. Zachęcamy do przygotowania ołtarzy do procesji Bożego Ciała. Osoby
  odpowiedzialne za ich zbudowanie będą zbierały ofiary na ten cel.
 5. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie w Boże Ciało o godz. 9 30 .
 6. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.
 8. Młodzi wolontariusze wraz we współpracy z ks. Biskupem planują wyjazd misyjny do szpitala na Jamajce. Koszty organizacji są duże dlatego poprosili naszą parafię o wsparcie finansowe. W tym celu w następną niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka po każdej mszy świętej. Zebrane fundusze pokryją koszty związane z wyjazdem. Dzięki naszemu wsparciu będzie możliwe zawiezienie okularów dla osób niedowidzących oraz codzienne prowadzenie czynności medycznych w ośrodku misyjnym. Otworzymy się na pomoc dla nich".
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w czerwcowym Nabożeństwie Fatimskim. Było nas wielu, ale już dziś zapraszamy na kolejne lipcowe Nabożeństwo. Chcielibyśmy, aby spotkania modlitewne ku czci Matki Boskiej Fatimskiej na stałe weszły do kanonu nabożeństw naszej parafii gromadząc coraz więcej czcicieli Matki Bożej.
 1. Składamy także Bóg zapłać za obecność na koncercie charytatywnym naszego Chóru Garnizonowego oraz za datki na operację dla dziewięcioletniego Kacpra. Zebrano 3900 zł. W Piśmie Świętym napisano: „ Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu".
 1. W przyszłą niedzielę, tj. 23 czerwca r., po mszy świętej o 17:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Przypominamy o oddawaniu deklaracji, które będzie traktowane jako zgłoszenie się do sakramentu. Tego dnia będą również rozdawane indeksy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 VI - św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,

21 VI - św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
9 czerwca 2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
2.Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
3.Dzisiaj o godz. 13:00 mszą świętą w Katedrze Kieleckiej rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Po Eucharystii wierni przejdą ulicami naszego miasta na Plac im. Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
4.Dzisiaj, tj. 9 czerwca, po mszy świętej o godz. 17:00 rozpocznie się koncert Chóru Garnizonowego, podczas którego będą zbierane datki na operację dla 9-letniego Kacpra, chorującego na karłowatość diastroficzną. Koszt zabiegu to 900 tysięcy złotych. Kwotę tę rodzina Kacpra musi zebrać do wakacji. Jezus powiedział: „Cokolwiek żeście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" Kacper czeka na pomoc każdego z nas
5.Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17 30 oraz w niedziele o godz. 16 30.
6.W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej po mszy św. o godz. 18:00 w salce katechetycznej.
7.W czwartek, 13 czerwca, o godz. 18 odprawione zostanie Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do udziału w mszy świętej z kazaniem fatimskim, różańcu prowadzonym przez Panie z Kół Różańcowych wraz z rozważaniami tajemnic światła oraz procesji z lampionami wokół naszej świątyni. W Fatimie 13 czerwca 1917 roku Maryja ukazała dzieciom Swoje Niepokalane Serce, niechaj nasza czwartkowa modlitwa będzie zadośćuczynieniem za grzechy ludzkości.
8.W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
9.Przypominamy o zbiórce elektrośmieci w ramach Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. Pozyskane fundusze zostaną przekazane na pomoc misyjną. Zużyty sprzęt elektroniczny można przynieść 12 czerwca od godz. 10:00 do 18:00 na parking przy plebani.
10. W przyszłą niedziele obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
11. Za dwa tygodnie 23 VI w niedzielę po mszy świętej o godz. 17:00 odbędzie sic spotkanie kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przyniesienie deklaracji. Tego dnia kandydaci otrzymają indeksy.
12. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, Parafianie- budowniczy 4 ołtarzy będą zbierać ofiarę na wystrój  ołtarzy , prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Prosimy również Parafian o włączenie się do ich  budowy. Składamy serdeczne Bóg zapłać

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
• 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
• 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
2 czerwca 2019

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
2.Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17:30 . W wigilię zesłania Ducha świętego — 8. 06. 2019 r o godz. 18:00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do niedzieli i zakończy się o godz. 16:30
3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 17:30 oraz w niedziele o godz. 16:30.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 17:00 . Spowiedź piątkowa w godz. 16:30.
5. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej rozpoczęło drugą edycję zbiórki elektrośmieci na misje. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 300 ton elektroodpadów. Dzięki tej akcji wybudowaliśmy oddział okulistyki w szpitalu na Jamajce, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców naszej parafii o dołączenie się do tej zaszczytnej akcji. Wystarczy przynieść zużyty sprzęt, tzw. elektrośmieci, na parking przy plebanii w dn. 12 czerwca od godz. 10:00 do 18:00 br.
6. Parafia Matki Bożej Królowej Polski oraz Fundacja Z Uśmiechem zapraszają na koncert charytatywny z udziałem Chóru Garnizonowego, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2019r. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. O godzinie 17:00 zostanie odprawiona Eucharystia. Po mszy o godz. 18:00 rozpocznie się występ Chóru Garnizonowego, podczas którego zbierane będą datki na operację 9 -letniego Kacpra cierpiącego na chorobę genetyczną, karłowatość diastroficzną. Ze schorzeniem tym rodzi się jedno dziecko na 30000. Pierwszą operację nóg Kacper przeszedł w 6. dobie swojego życia. Niestety pomimo wielu zabiegom i bólu chłopiec od urodzenia porusza na wózku Inwalidzkim. Pojawiła sic możliwość przeprowadzenia operacji za granicą, która umożliwi Kacprowi samodzielne chodzenie. Do wakacji rodzice chłopca muszą zebrać 900 tysięcy złotych. Marzeniem dziewięciolatka jest zagrać w piłkę nożną ze swoim tatą i starszym bratem. Pomóżmy Kacprowi zrealizować to marzenie. Zapraszamy na koncert Chóru Garnizonowego dnia 9 czerwca o godz. 17:00 w Kościele Garnizonowym w Kielcach.
7. Ks. Rafał Dudała Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Akademickich serdecznie zaprasza do udziału w nabożeństwie Drogi Światła. Rozpocznie się ono w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej w Kielcach w piątek 7 czerwca o godz. 19:30. Zachęcamy do zabrania ze sobą świec.
8. Agresja wobec Kościoła i katolików narasta od lat, ale w ostatnim czasie mocno przybiera na sile. Za sprawą aktywistów LGBTQ pojawiają liczne profanacje obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, kpią oni z katolików, parodiują katolickie procesje, obrażają uczucia religijne Pojawiają się coraz częściej akty wandalizmu i profanacji w kościołach. Towarzyszy temu rozniecana do granic wytrzymałości atmosfera nieufności wobec Kościoła. Aktywiści LGBTQ, już dawno przestali walczyć o swoje prawa, a zaczęli walczyć z wartościami cywilizacji chrześcijańskiej. Doświadczenie innych krajów pokazuje, że ich apetyty na narzucenie całemu społeczeństwu własnej wizji świata są nienasycone. Również w Polsce zaczynają być coraz bardziej agresywni i bezlitośnie przesuwają granice tolerancji . Stowarzyszenie Liga Świętokrzyskich Rodzin i Akcja Katolicka Diecezji Kieleckiej włączyły się w akcję zbierania podpisów przeciwko propagandzie homoseksualizmu i innych dewiacji na „Marszu równości", który ma się odbyć 13 lipca w Kielcach. Akcja Katolicka serdecznie prosi Księży o poparcie tej inicjatywy w swoich parafiach Przy zebraniu odpowiedniej liczby podpisów jest możliwe zablokowanie marszu.
W odpowiedzi na ten apel po każdej Mszy św. przed kościołem będą zbierane podpisy sprzeciwu wobec „parady równości w Kielcach" w dn. 13 VII tegoż roku. W naszej parafii udało się już zebrać kilkaset podpisów

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 VI - św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
• 5 VI - św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
• 8 VI - św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

26 maja 2019

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. Odmawiać ją będziemy w czasie nabożeństw czerwcowych.
 1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 1. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
 1. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 1. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17:30.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 17:00.
 1. Dziś gościmy w naszej parafii pana Marcina Żukowskiego animatora wielu wydarzeń religijnych, który od 10 roku życia zmaga się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w kościele, organizuje spotkania, współprowadzi rekolekcje, zajmuje się również sprzedażą książek o tematyce religijnej. Nabywając książki, które będzie rozprowadzał przed kościołem będziemy mogli pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu.
 2. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10:00.
 3. Stowarzyszenie Liga Świętokrzyskich Rodzin i Akcja Katolicka Diecezji Kieleckiej włączyły się w akcję zbierania podpisów przeciwko propagandzie homoseksualizmu i innych dewiacji na ,,Marszu równości", który ma się odbyć 13 lipca w Kielcach. W związku z tym w przyszłą niedzielę po mszach św. będą zbierane podpisy poparcia zablokowania marszu. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
 • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

19 maja 2019

 1.  Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę kościoła.  Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 2. Trwają nabożeństwa majowe.Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godzinie 17:30.
 3.  W poniedziałek po mszy świętej wieczorowej Zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie kółek różańcowych.
 4.  W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił To wspomnienie modlitwy za kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 5.    W przyszłą niedzielę to jest 26 maja 2019 po mszy świętej o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców obecnych klas VII chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Podczas spotkania będą rozdawane deklaracje.
 6.  Parafia Garnizonowa organizuje w dniach 2-9 luty 2020 roku  pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowy plan zamieszczony na stronie parafialnej .Zapisy i bliższe informacje u księdza Mariusza.
 7.  W zeszłym tygodniu dzieci pierwszokomunijne obchodziły Biały Tydzień. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli dzieciom przygotować się do tego najpiękniejszego dnia w życiu chrześcijanina. Dziękuję księdzu Darkowi i księdzu Mariuszowi, dziękuję pani katechetce Dorocie za pomoc panu Radkowi naszemu organizmie i scholi, panu Stasiowi naszemu kościelnemu. Dziękuję w sposób szczególny rodzicom którzy pomagali dekorowaniu i sprzątaniu kościoła.
 8.  Za tydzień też gościć będziemy Marcina Żukowskiego animatora wielu wydarzeń religijnych kropka od 10 roku życia zmagają się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w kościele kropka organizuje spotkania współprowadzi rekolekcje kropka zajmuje się również sprzedażą książek o tematyce religijnej kropka nabywając książki które będzie rozprowadzał przed kościołem będziemy mogli pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM : 24 V Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych dzień modlitw za Kościół w Chinach.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

12 maja 2019

 

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty Św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy -gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 16:30 ofiarujemy w tej właśnie intencji.

3. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

4.  Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 18:00. Zachęcamy do uczestnictwa w mszy świętej wraz z kazaniem fatimskim, różańcu prowadzonym przez Panie z Kół Różańcowych wraz z rozważaniami tajemnic radosnych oraz procesji z lampionami dookoła naszej świątyni. Każde kolejne nabożeństwo to poznanie historii Objawień Fatimskich.

5. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 22 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się dziś o 12:30 .

6. Tydzień później, w niedzielę do udziału we Mszy Świętej o godz. 12:30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w czwartek o godz. 17:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 V - św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
 • 16 V - św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

5 maja 2019 

 

   1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
   2. Dzisiaj na godz. 15:00 zapraszamy na godzinę Miłosierdzia Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).
   1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas, Za tydzień ofiary będą zbierane na ten cel .
   1. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 7:00 i 17:30, 18:00 .
   1. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30 . Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
   1. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski Odpust w naszej parafii . Uroczysta Msza Święta Polowa w intencji Ojczyzny  w roku stulecia istnienia Ordynariatu Polowego, Policji, Służby Więziennej  z udziałem Biskupa Polowego, służb mundurowych, orkiestry reprezentacyjnej SG z Nowego Sącza, chóru parafii garnizonowej  zostanie odprawiona o godz.17:30 . Zostanie też udzielony Sakrament Bierzmowania  W tym dniu porządek Mszy św. niedzielny.  Zamiast Mszy św. o godz. 17:00 będzie Msza św. o 17:30. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. podczas Mszy św. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   1. W sobotę 4 maja rozpoczynamy mszą św. o godz. 18:00 całodobowe czuwanie "Jerycho Różańcowe", które zakończymy w niedzielę o godz. 16:30.
   2. W sobotę 4 maja od godziny 10:00 Wizyta Duszpasterska u chorych naszej Parafii.
   3. Za tydzień po Mszy Świętej o godz.17:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
   4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: niedziela 17:00, poniedziałek 18:00, wtorek 18:00.
   5. Za tydzień w niedzielę 5 maja zapraszamy Dzieci klas III i IV przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej na Mszę świętą o godzinie 12:30. Po Mszy Świętej będzie próba śpiewu na ww. uroczystość.
   6. Ks Marcin Boryń W imieniu Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Kieleckiej oraz stowarzyszenia Dwa Przymierza już dziś serdecznie zaprasza na VII UWIELBIENIE NA KIELECKIM RYNKU pod hasłem OD WIEKÓW NA WIEKI. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dobrowolną pomoc materialną w zorganizowaniu tego wydarzenia przez przelew darowizny na konto stowarzyszenia, które można znaleźć na stronie internetowej uwielbienia lub na ulotkach, które znajdują się w kościele. Z góry dziękujemy za pomoc.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

   • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
   • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
   • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
   • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
   • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

22 kwietnia 2019

   1. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy — Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy Świętych niedzielny Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego — Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa.
   2. W tym dniu wspieramy naszą modlitwą i ofiarą - Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać.
   3. W najbliższym tygodniu obchodzimy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w związku z oktawą w najbliższy piątek nie ma postu.

Oktawa skończy się w najbliższą niedzielę - Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W te dni będziemy odprawiać przed Mszą św. wieczorową nowennę do Miłosierdzia Bożego.

   1. W najbliższą sobotę - w wigilię święta Miłosierdzia Bożego zapraszamy na czuwanie modlitewne, które potrwa od 18:00 do godz. 21:00
   2. Przyszła niedziela, przypadająca 28 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedzielą przewodnią lub białą, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszam o godz 15:00. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego ”.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA CZYLI NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 14 KWIETNIA 2019

   1. Rekolekcje w naszej parafii dobiegają końca. Bardzo dziękujemy naszemu rekolekcjoniście Księdzu Prałatowi Zbigniewowi Sobolewskiemu za przewodniczenie naszym duchowym zmaganiom wielkopostnym. Ksiądz Zbyszek na co dzień zarządza organizacją AD Gentes, której zadaniem jest wspieranie misjonarza na całym świecie ofiary składane dziś na tacy przeznaczone są na potrzeby księdza rekolekcjonisty, któremu Bardzo serdecznie dziękujemy i otaczamy go naszą modlitwą.
   2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał „Na krzyż z nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości, po to aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia które, ofiaruje nam Zmartwychwstały.
   3. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączymy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
   4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze inne media. Niechaj trzy święte dni: Wielki Czwartek,  Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
   5. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwaną Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godzinie 18:00. Po hymnie Chwała na Wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza odoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku tajemnice, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu spowiedź od 16:00 do 18:00.
   6. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożywanie tylko trzech posiłków w ciągu dnia, w tym 1 do syta; od tego postu osoby od 14 do rozpoczęcia 60 roku życia nie mają dyspensę. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.

Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad  tajemnicą  męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godzinie  18:00, wcześniej droga krzyżowa o godzinie 17:30. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W tym dniu spowiedź od 15:00 do 17:00.

Zapraszamy do czuwania przy grobie Pana Jezusa z piątku na sobotę i przyjmujemy taki porządek:

 Wielki Piątek 19 kwietnia 2019:

20:00 - 21:00  ulice: Zagonowa, Zagrodowa, Zaścianek, Okólnik, Zakręt, Rzeczna, Spacerowa, Żabia, Ogrodowa, Parkowa, ulica Chęcińska domy prywatne

21:00 - 22:00  ulica Chęcińska 16 A B C D E F G

ulica Chęcińska 15, ulica Chęcińska 17

22:00 – 23:00  ulica Chęcińska 37, ulica Chęcińska 39

23:00 – 24:00  ulica Chęcińska 35,  ulica Chęcińska 33

 Wielka Sobota 20 kwietnia 2019

24:00 - 1:00 ulica Chęcińska 19 ulica Chęcińska 21

1:00 – 2:00  ulica  Biskupa Kaczmarka 8, ulica Biskupa Kaczmarka 6

2:00 – 3:00  ulica Chęcińska 4

3:00 – 4:00 ulica  Karczówkowska 10

4:00 – 5:00 ulica Karczówkowska 12

5:00 – 6:00 ulica Biskupa Kaczmarka 14

6:00 – 7:00 ulica  Biskupa Kaczmarka 12

7:00 – 8:00 ulica Biskupa Kaczmarka 6

8:00 – 9:00 ulica:  Biskupa Kaczmarka 4,  Chęcińska 5,

Chęcińska 26 A B C D

   1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Pańskim. Pamiętamy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławieństwa potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 9:00, 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00.
   2. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa po Mszy Świętej weźmiemy udział w procesji eucharystycznej. Zachęcam abyśmy do kościoła przynieśli świece, które również użyjemy podczas procesji. Na zakończenie odbędzie się pokaz sztucznych ogni podkreślający wyjątkowość tej nocy. Uroczystą oprawę muzyczną Triduum Paschalnego zapewni Chór Parafii Garnizonowej. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tym świętym i zbawiennym dla nas czasie. Wigilia Paschalna w naszym kościele odpocznij się o 19:00.
   3. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o 6:00, 8:30, 10:00, 11:15,12:30,17:00.
   4. W poniedziałek przystępujemy do budowy dekoracji wielkanocnej zapraszam mężczyzn na 8:00 do kościoła.
   5. Pragnę podziękować za ofiary, które były składane w piątki Wielkiego Postu podczas drogi krzyżowej na kwiaty do Grobu Pańskiego i prosimy jeszcze o duże kwiaty doniczkowe. Dziękujemy za paczki żywnościowe oraz pomoc w ich rozdaniu zespołowi Caritas naszej parafii. Jeszcze będzie okazja podzielić się z bardziej potrzebującym od nas, przynosząc produkty żywnościowe w wielki czwartek piątek i sobotę do kościoła.
   6. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne w cenie 7 zł

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 kwietnia 2019

 

 

   1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doznała kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
   2. Rycerstwo Niepokalanej działające przy naszej parafii zaprasza w każdy drugi poniedziałek miesiąca na spotkanie w salce katechetycznej o godzinie 18:00
   3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 16:30
   4. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy, zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. o godzinie 12:30 poprzedzoną procesją na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy dzieci do zrobienia i przyniesienia ze sobą palm.
   5. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi Ks. Zbigniew Sobolewski dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes” z Warszawy

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 11-14.04.2019

Czwartek:

17:00- Msza z nauką ogólną

18:00- Msza z nauką ogólną

Piątek:

7:00- Msza z nauką ogólną

8:30- Msza z nauką ogólną

16:30- Msza z nauką ogólną

17:30- Droga Krzyżowa

18:00- Msza z nauką ogólną

19:00- Droga Krzyżowa

Sobota:

7:00- Msza z nauką ogólną

8:30- Msza z nauką ogólną

10:00-Mszaa dla ludzi chorych i starszych

17:00- Msza z nauką ogólną

18:00- Msza z nauką ogólną

Niedziela;

7:00, 8:30, 10:00, 11:15-Msza z nauką ogólną

12:30 – Msza z nauką dla dzieci

16:30- Gorzkie Żale

17:00- Msza z nauką ogólną

   • Okazja do spowiedzi przez całe rekolekcje w czasie Mszy Św.
   • Odwiedziny chorych w piątek 12.04 od godziny 10:00 Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
   1. Przed nami ostatni tydzień wielkopostnej zadumy i rozważania Męki Pańskiej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godzinie 17:30, o godzinie 19:00 dla dorosłych i  młodzieży, która to poprowadzi ostatnią tematyczną Drogę Krzyżową zatytułowaną Droga Krzyżowa Błogosławieństwem. Na naszym ostatnim nabożeństwie pokutnym szczególnie oczekujemy na Kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami. Niechaj to spotkanie przy Krzyżu Naszego Pana będzie dla nich okazją do refleksji i przygotowaniem się do czekającego Ich Otrzymania daru Ducha Świętego. Oprawę muzyczną przygotuje Schola Parafialna.
   2. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do parafian o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych, z których zostaną utworzone paczki świąteczne dla potrzebujących i seniorów z naszej Parafii. Produkty można składać w nawie bocznej w kaplicy Pana Jezusa. Serdeczne Bóg zapłać. Paczki będą wydawane w sobotę 13.04.2019 od godziny 15:30. Prosimy o zabranie dowodów osobistych.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 MARCA 2019

1.Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywa się niedzielę Laetare co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni  Paschalne podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o 18:00 . cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Matki Bożej oddamy w sobotę o godzinie 18:00. Spowiedź święta w piątek o godzinie 16:30

3.Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17:30 i 19:00. Zapraszamy na Drogę Kzyżową Żołnierzy Wyklętych modlić się będziemy za tych, którzy poświęcili swoje życie za niepodległą Ojczyznę. Oprawę muzyczną przygotuję nasz Chór Garnizonowy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16:30.

4.Ostatnie  przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 12 kwietnia od godziny 10:00 prosimy aby chorych zgłaszać do zakrystii

5.Rekolekcje szkolne w naszej parafii w najbliższy czwartek i piątek prowadzi ksiądz Marcin Boryń,  rekolekcje parafialne od 11 do 14 kwietnia poprowadzi ksiądz dr Zbigniew Sobolewski dyrektor dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

6.W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy świętej o godzinie 17:00

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako Dobrego przygotowania do zbliżających się świąt

8. Są do nabycia baranki wielkanocne Caritas w cenie 7 zł

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po mszy świętej o godzinie 17:00

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

 

   1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
   1. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. o godz.: 7:00, 8:30, 17:00 i 18:00. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
   1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18:00.
   1. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:30 dla dzieci i o godz. 19:00 dla młodzieży i dorosłych, w rozważaniach zatytułowanych „Cierń choroby” modlić się będziemy za osoby dotknięte chorobą oraz ich bliskich; i Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16:30 z kazaniem pasyjnym.
   1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.
   1. Są już do nabycia baranki wielkanocne Caritas w cenie 7 zł.

7. „Być bliżej Ciebie” to hasło, które nas przygotowuje do VII Uwielbienia na      kieleckim Rynku. Zanim będziemy polecać Bogu całe miasto na głównym spotkaniu, zapraszamy wszystkich na ostatnie z cyklu 5 spotkań. Gromadzimy się raz w miesiącu w jednym z kościołów stacyjnych. Kolejne spotkanie odbędzie się już 30 marca, o godz. 19.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w  MAŁOGOSZCZU. Dajmy wyraz naszej wiary i oddania swojego życia Panu Bogu.

   1. Dziś po Mszy św. o godz. 17:00 spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
   2. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

 

   1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
   1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
   1. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
   1. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach. W piątek o godz. 17:30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 19:00 III Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych, podczas której modlić się będziemy za dusze Dzieci Nienarodzonych, istot powołanych do życia przez Boga, a doświadczonych własną Drogą Krzyżową zamiast poznania rodzicielskiego ciepła. Natomiast w niedzielę o godz. 16:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
   1. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
   1. Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Kieleckiej zaprasza na XXII Pielgrzymkę Pokutną do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy, która odbędzie się 23 marca pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Kalety. Początek spotkania o godz. 8:45.
   2. W sobotę 23 marca o godz. 11:00 w Bazylice Katedralnej odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, z udziałem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Węgier (wygłosi kazanie) i ks. biskupa Mariana Florczyka. W tej Mszy św. będą uczestniczyć pary prezydenckie Polski i Węgier.
   3. Parafia Garnizonowa organizuje w dniach  02-09 lutego 2020 roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowy plan jest zamieszczony na stronie parafialnej. Zapisy i bliższe informacje u ks. Mariusza.
   4. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

   1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
   1. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17:30 dla dzieci. O godz. 19:00 zapraszamy na II Drogę Krzyżową dla młodzieży i dorosłych. Tematem rozważań będzie „Ciche Odkupienie”. Umierający na Krzyżu Chrystus obmył nas z grzechu i otworzył nam Bramy Nieba, wpatrzmy się w Jego zakrwawioną twarz, wsłuchajmy się w Jego słowa, co chce nam powiedzieć Nasz Zbawiciel…

Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków.

Po każdej Drodze Krzyżowej przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

   1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:30.
   1. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.
   1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
   1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   1. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 marca 2019

   1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni - jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
   2. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 18:00 .
   3. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00, 8:30, 17:00, i 18: Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty, przygotowującym nas do przeżycia najważniejszych dla katolików Świąt Wielkanocnych. Aby ten czterdziestodniowy czas był dla nas wyjątkowym i skłaniającym do przemyśleń na temat własnej wiary, życia, problemów dnia codziennego, w każdy piątek o godzinie 19:00, zapraszamy na cykl sześciu Dróg Krzyżowych. Każde spotkanie pokutne będzie poświęcone refleksjom dotyczącym różnych sfer ludzkiego życia. „W cieniu Krzyża Chrystusa” są słowami przewodnimi najbliższej Drogi Krzyżowej. Zgromadźmy się na wspólnej modlitwie w cieniu Krzyża Chrystusa, w murach naszej świątyni w piątek 8 marca o godzinie 19:00.

   • W każdy piątek o 16:15 zapraszamy na różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o 17:30 na drogę krzyżową dla dzieci.
   1. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
   2. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym głoszone w tym roku w każdą niedzielę będę sprawowane o godz. 16:30

6. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

   1. Dzisiaj po Mszy św. 17:00 spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych i zmiana tajemnic
   2. Parafia Garnizonowa organizuje w dniach  02-09 lutego 2020 roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowy plan jest zamieszczony na strome parafialnej. Zapisy i bliższe informacje u ks. Mariusza.,

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

4 III — św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach, ul Wspólna 17, ogłasza zapisy do klasy I szkoły podstawowej i rekrutacje do klasy zerowej na rok szkolny 2019/2020.

Dzień otwarty dla rodziców z dziećmi odbędzie się 7 marca (\n czwartek) o godz. 16.30 w szkole przy ul. Wspólnej.

Szczegóły - na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.
   1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
   1. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 17:00. Po Mszy Świętej o godz. 17:30 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.
   1. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą o godz. 17:30.
   1. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla róż różańcowych po Mszy Świętej o godz. 17:00.
   1. Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę od godz. 10:00.
   1. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na uroczystą mszę św. do Bazyliki Katedralnej na godz. 15:00.
   1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12:30 spotkanie rodziców i dzieci klas IV.
   1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu głównym z kościoła.
   1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SZÓSTA NIEDZIELA W CIAGU ROKU
17 lutego 2019

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku
troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
2. Za tydzień w niedzielę 24 lutego zapraszamy Rodziców i Dzieci klas IV
przygotowujące się do Rocznicy Pierwszej Komunii świętej na Mszę Świętą o godzinie 12:30.Po Mszy Świętej będzie spotkanie dla Rodziców i Dzieci.
3. 24 lutego o godz. 1800 w kinie Moskwa odbędzie się projekcja filmu pl.
"Mój piękny syn', na którą zaprasza Ruch Światło-Życie.
4. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie
kandydatów do bierzmowania.
5. "Być bliżej Ciebie" to hasło, które będzie nas przygotowywało do VII
Uwielbienia na kieleckim Rynku. Zanim będziemy polecać Bogu cale miasto na głównym spotkaniu, zapraszamy wszystkich na kolejne z cyklu 5 spotkań. Gromadzimy się raz w miesiącu w jednym z kościołów stacyjnych. Kolejne - Czwarte spotkanie odbędzie się kościele Jana Chrzciciela pod telegrafem 23 lutego, o godz. 19.00. Dajmy wyraz naszej wiary i oddania swojego życia Panu Bogu.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 II- święto Katedry świętego Piotra Apostoła,
23 II - św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony zez św. Jana
Apostoła biskupem Smyrny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 LUTEGO 2019 

 

   1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w Niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
   1. Dzisiaj o godz. 17:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
   2. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Świętą zakończoną wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz udzielaniem sakramentu chorych serdecznie zapraszamy na godzinę 18:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarci do świątyni.
   3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodzić tzw. Walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

   • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
   • 14 II- św, Cyryl(827-869) mnich i św. Metody (815-885) biskup. Patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskiego i Rusi Kijowskiej

Niedziela 3 lutego 2019

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie po Mszy Świętej.
2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 17 30 pobłogosławimy chleb i wodę.
3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18 00
4. Spotkanie bierzmowanych w niedzielę 10 lutego na mszy o godz. 17: 00.
5. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18 00.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 5 II - św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
• 6 II - św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA

W CIĄGU ROKU 27 01 2019

   1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
   2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
   3. Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Jeszcze raz dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, chociażby ze względu trwające w tym czasie ferie zimowe , a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt w zakrystii albo w biurze parafialnym.
   4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP po Mszach wieczornych Spowiedź święta w piątek od godz. 1700
   5. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w sobotę w godz. 1000. Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej
   6. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700 ,1730, 1800. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.
   7. W piątek rozbierzemy dekorację bożonarodzeniową, na godz. 800 zapraszam mężczyzn do jej demontażu.
   8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 1700
   9. Jutro przypada dwusetna rocznica śmierci bohatera narodowego płk Jana Kilińskiego i w jego intencji w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 1800 Msza św. na którą serdecznie zapraszamy

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

   • 28 I       Św.  Tomasz  z  Akwinu  (1225-1274),  prezbiter,  Doktor  Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
   • 31 I - św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA

NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 stycznia 2019

   1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili ,jedno serce i jednego ducha", dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
   2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
   3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt w zakrystii albo w biurze parafialnym.

Jutro 21 stycznia odwiedzimy parafian

z ul. - Chęcińska 5 i Kaczmarka 6-3 księży

22 stycznia - wtorek -odbędzie się kolęda na życzenie

   1. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
   2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym "sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. 18 00 .
   3. Solenizantów i jubilatów tygodnia zwłaszcza naszych księży Mariusza i Dariusza polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
   • 21 I - św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
   • 24 I - Św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
   • 25 I - św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
   • 26 I - święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2019

   1. Obchodzony dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez które Pan Bóg ogłosił na swoim i przebranymi dziećmi emocji w darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia wyruszamy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
   2. Trwają odwiedziny duszpasterskie urodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni 6:
Dzień Godz. Ulica Księża
14 styczeń – poniedziałek 16:00 Karczówkowska 12 3
15 styczeń – wtorek 16:00 Karczówkowska 10 nr 1- 150 3
16 styczeń - środa 16:00 Karczówkowska 10 151 – 297 3
17 styczeń – czwartek 16:00 Kaczmarka 14 2
17 styczeń – czwartek 16:00 Kaczmarka 12 nr 1-54 1
18 styczeń – piątek 16:00 Kaczmarka 12 nr 55 – 99 1
18 styczeń – piątek 16:00 Kaczmarka 10 2
19 styczeń – sobota 9:00 Kaczmarka 8 2
19 styczeń – sobota 9:00 Kaczmarka 4 1
21 styczeń – poniedziałek 16:00 Chęcińska 5 i Kaczmarka 6 3
   1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbywające się pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska nim się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą z całego świata Modlę się o gotować przyjęcia słowa Bożego i podjęcie różnych darów powołania przez młode pokolenie Chrystusa.
   2. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa które mogą się do Boga Ojca ze swoich uczniów aby byli jedno w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączymy się w dzieło  poprzez osobistą modlitwa , a także udział w nabożeństwie które odprawimy o  18:00

w tym tygodniu patronują nam

   • 17 stycznia święty Antoni (1195-1231) opat egipski pustelnik
   • 19 Stycznia święty Józef Sebastian Pelczar (1842- 1924) biskup przemyski założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

OBJAWIENIE PAŃSKIE

6 STYCZNIA 2019

   1. W osobach mędrców ze wschodu którzy przybywają oddać pokłon Nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras języków religii wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
   2. W uroczystość Objawienia Pańskiego rok rocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci dlatego do koszyków dziś przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
   3. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzemy ze sobą błogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Zestaw możemy nabyć u pana kościelnego przed ołtarzem w cenie 2 zł.
   4. Dzisiaj po mszy o godzinie 17:00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu połączonych chórów filharmonii świętokrzyskiej oraz naszego chóru parafialnego - serdecznie zapraszamy.
   5. Dzisiaj o 17:00 zmiana tajemnic różańcowych.
   6. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:
Dzień Godz. Ulica Księża
7 styczeń – poniedziałek 16:00 Chęcińska 19 1
7 styczeń – poniedziałek 16:00 Chęcińska 17 1
7 styczeń – poniedziałek 16:00 Chęcińska 15 1
8 styczeń – wtorek 16:00 Chęcińska 16 A,B,C,D,E,G 3
8 styczeń – środa 16:00 Chęcińska 26 A,B,C,D, 1
9 styczeń – środa 16:00 Chęcińska 16 F 1
9 styczeń – środa 16:00 Chęcińska inne, Zapomniana 1
10 styczeń – czwartek 16:00 Chęcińska 4 nr 1- 150 3
11 styczeń – piątek 16:00 Chęcińska 4 151-295 3
12 styczeń - sobota 9:00 Okólnik, Rzeczna, Zagonowa, Zakręt, Zagrodowa, Zaścianek 3

Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej

   1. Kancelaria parafialna w czasie wizyt duszpasterskich będzie czynna tylko w środę i piątek w godzinach 9:00- 10:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTEJ RODZINY:
30 grudnia 2018

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
2. Jutro, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 18 00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
3. W Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18 00 .
5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00.
6. Za tydzień 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w porządku niedzielnym.
Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.
Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
7. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonanie połączonych chórów filharmonii świętokrzyskiej oraz naszego chóru – serdecznie zapraszamy.
8. W uroczystość Objawienia Pańskiego rok rocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
9. Róże Żywego Różańca Świętego zapraszają codziennie w styczniu na godzinę 17:00 na wspólną modlitwę za nasze rodziny, parafię i za naszą ojczyznę .

10. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, rozpocznie się w naszej parafii od 2 stycznia 2019 Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, proszę o zgłoszenie tego w zakrystii lub w biurze parafialnym, tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.

Plan KOLĘDY jest następujący od godz. 16 00
o 2 stycznia – środa - Ul. Chęcińska 39 - 2 księży
o Ul. Chęcińska 37 nr 1 – 54 - 1 ksiądz
o 3 stycznia - czwartek Ul. Chęcińska 37 nr 55 - 99 -1 ksiądz
o Ul. Chęcińska 35 - 2 księży
o 4 stycznia - piątek Ul. Chęcińska 33 - 2 księży
o 5 stycznia - sobota od godz. 9 00 Ul. Spacerowa, Żabia Ogrodowa, Parkowa- 1 ksiądz
o Ul. Chęcińska 25 - 1 ksiądz
o Ul. Chęcińska 21 - 1 ksiądz

11. Kancelaria parafialna w czasie wizyty duszpasterskiej będzie czynna tylko w środę i piątek w godz. 9:00 – 10:00. W sprawach pilnych po mszy o godz. 7:00 lub telefonicznie 782167870.
12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 4 stycznia po mszy o godz. 18.00
13. Ze względu na kolędę nie będzie w styczniu wizyty chorych. Kapłani odwiedzą chorych 2 lutego. Wizyta rozpocznie się od godz.10 00 Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii parafialnej. W razie nagłej potrzeby odwiedzin chorego prosimy zgłaszać to w trybie pilnym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 26 GRUDNIA 2018

 

   1. Dzisiejsze święto ukazuje nam nie tylko przykład niezachwianej wiary pierwszego męczennika. św. Szczepana, ale prawdę o chrześcijańskim życiu. Radość płynąca z Bożego narodzenia musi prowadzi nas do jeszcze gorliwszej wierności Zbawicielowi.
   2. Juro obchodzimy święto w Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętych o godz. 7 00, 17:30, 18:00 pobłogosławimy wino.
   3. W piątek, w święto Młodzianków, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
   4. Od 2 stycznia 2019 rozpoczniemy odwiedzimy duszpasterskie mieszkańców parafii. Tegoroczny plan podamy w najbliższą niedzielę .
   1. Przyszła niedziela — to święto Świętej Rodziny z Nazaretu — będzie dla nas okazją do szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 12:30 połączonej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwem rodzin .
   2. Bóg zapłać za ofiary, które złożymy dzisiaj wychodząc z kościoła na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

23 grudnia 2018

   1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze.
   1. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku, 24 grudnia, na wtorek, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
   2. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
   3. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Pomoże nam w tym nasz Chór Parafialny. Pragniemy poinformować, że Pasterka będzie transmitowana w Radio „Kielce”.
   4. Zapraszamy jutro do udziału w ostatnim dniu Nowenny do Bożego Narodzenia o godz. 23:40.
   1. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego.
   1. W Drugi Dzień Świąt porządek mszy jak w niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL.
   1. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.
   1. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
   1. 13.01.2019 r., o godz. 18:00 w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się koncert: „Betlejem w Kielcach”. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.
   2. Dziękuję panom za pomoc przy oprawianiu choinek i budowie szopki.

Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela adwentu

16 grudnia 2018.
1. Trzecia niedziela adwentu to niedziela radości gaudette. Zbliża się bowiem Czas spełnienia obietnicy nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba będzie wykorzystać czas przygotowania jakie daje nam Pan.
2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
3. Wytrwale kontynuujemy nasz udział w mszach świętych roratnich sprawowanych codziennie o godzinie 17:00.
4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się i Świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed i w trakcie Mszy Świętej.
5. Ksiądz Darek prosił, żeby w imieniu Świętego Mikołaja serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu paczek, dla dzieci i ich matek -mieszkańców Schroniska dla bezdomnych. Święty Mikołaj podarunki będzie rozdawał w wigilię. Dlatego już dziś dziękujemy za paczki, które zostały ufundowane i przypominamy, że termin ofiarowania paczek mija w przyszłą niedzielę tj. 23 grudnia.
6. Parafialny zespół Caritas dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy podzielili się trwałymi produktami żywnościowymi. Paczki świąteczne dla potrzebujących i seniorów z naszej parafii zostały rozdane wczoraj. Bóg zapłać.
7. W naszym kościele codziennie są śpiewane godzinki o godz. 6:30 , codziennie też o 16:00 odmawiana jest koronka oraz różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. Pan Kościelny wraz z synem zakończyli roznoszenie opłatków Bóg zapłać za ofiary.
9. W zakrystii do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny, oraz możemy się zaopatrzyć w opłatki.

10. We wtorek zapraszamy na godz. 8:00 chętnych Panów do budowy dekoracji Bożonarodzeniowej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

9 GRUDNIA 2018

   1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
   2. Msze Święte roratnie sprawowane są w naszym Kościele w dni powszednie o godzinie 17:00.
   3. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwanie będą rozpoczynające się dziś w naszej parafii rekolekcje parafialne. Szczegółowy plan dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej w parafii. Tegoroczne nauki wygłosi ks. Andrzej Duklewski wieloletni misjonarz na Syberii.
   4. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu przypada XIX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek za tydzień wesprzemy ten cel. Jedną z form pomocy będzie także zakup książki o Syberii napisanej przez kaznodzieję, która jest do nabycia przy wyjściu z Kościoła w cenie 15 zł.
   5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 18:00.
   6. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
   7. Parafialny Zespól Caritas zaprasza w dniu 15 grudnia 2018 roku o godz. 15:30 (sobota) będą wydawane paczki żywnościowe dla potrzebujących i seniorów z naszej Parafii. Prosimy o zabranie dowodów osobistych.
   8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. O godzinie 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
   9. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu w cenie 15 zł duża i 7 zł mała oraz możemy się zaopatrzyć w opłatek na stół wigilijny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

   • 13 XII Św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych
   • 14 XII św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2018

   1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
   2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
   3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
   4. W okresie Adwentu nie będzie odprawiana msza o godz. 17:30. Intencje z tej godziny zostały przeniesione na godz. 17:00.
   5. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę, wygłosi w naszej wspólnocie ks. Andrzej Duklewski misjonarz z Syberii. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.
   6. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 18:00.
   7. Nowenna do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P. codziennie o godz. 16:10.
   8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź Pierwszopiątkowa od godz. 16:15.
   9. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 7:00, 17:00 i 18:00.
   10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośba do parafian o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych, z których zostaną utworzone paczki świąteczne dla potrzebujących i seniorów z naszej Parafii. Produkty można przynosić od dzisiejszej Niedzieli i składać w nawie bocznej, w kaplicy Pana Jezusa. Serdeczne Bóg zapłać.
   11. Zmiana tajemnic różańcowych dziś po mszy św. o godz. 17:00 w salce katechetycznej.
   12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   13. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

W tym tygodniu patronują nam:

   • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
   • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018

   1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
   2. Dzisiejsza niedziela jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
   3. W najbliższy piątek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
   4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych
    przed świętami 22 grudnia. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
   5. Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pomogą nam w tym rekolekcje prowadzone przez ks. Andrzeja Duklewskiego misjonarza z Syberii w dniach od 9 -11 XII Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiedni duchowo nastawieni.
   6. Od 29.XI do 7.XII o godz. 16:15 będzie odprawiana w naszym kościele nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.
   7. Msze św. roratnie w adwencie będą sprawowane o godz. 17:00. Nie będzie Mszy o godz. 17:30.
   8. Za tydzień w niedzielę spotkanie młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o godz. 17:00.
   9. Od soboty od godz. 11:00 pan kościelny wraz z synem Mirosławem będą rozprowadzać po naszej parafii opłatki wigilijne. Informujemy, że tylko oni są do tego uprawnieni.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 listopada 2018

   1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa
    nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu
    ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na
    Jego powtórne przyjście.
   2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, o godz. 18 00 Msza św. w intencji naszego chóru i naszej scholki dziecięcej z ich udziałem. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
   3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.
   4. Za tydzień w niedzielę o godz. 17 00. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz o godz. 18 00 koncert pieśni patriotycznej zespołu Lumen z Poznania, któremu będzie towarzyszył chór z naszej parafii.
   5. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy za zmarłych codziennie o godz. 17

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

20 XI - św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.

21 XI - Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.

22 XI - św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

24 XI - święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 11 listopada 2018

   1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
   2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
   3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
   4. W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza w poniedziałek -12 listopada do obejrzenia wystawy "Przywrócić pamięć", poświęconej twórczości wybitnego kieleckiego aktora Edwarda Kusztala. Po wystawie oprowadzać będzie córka artysty. Muzeum będzie otwarte od godz. 11.00 do 17.00.
   5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania
   6. Codziennie w listopadzie o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych.
   7. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów
    rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

   • 12 XI - św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

13 XI - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

17 XI - św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 listopada 2018 

   1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
   2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli. To Święto skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10 00, podczas której wystąpi nasz chór garnizonowy. Na wszystkich Mszach św. będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski.
   3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17 30.
   4. W dniu 11 listopada zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej na Mszę świętą o godzinie 12:30. Po Mszy Świętej spotkanie dla Rodziców i Dzieci z Księdzem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 9 XI - Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

- 10 XI - św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE XXX   Niedziela   zwykła

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018

1. "Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota " - śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

2.Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić
Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi,
którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy
obojętny na nasze wołanie z wiarą.

3.Kończy się październik. Jeszcze do środy zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
Od piątku natomiast, o godzinie 17 30 będziemy spotykać się na wspólnej
modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych.
Towarzyszyć jej będzie rozważanie tajemnic różańcowych.

W czwartek - 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele 7.00, 8.30,10.00, 17.00.

   • w czwartek 01.11. kancelaria parafialna będzie nieczynna z racji Uroczystości Wszystkich Świętych.
   1. W piątek 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem.
   2. Przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zad usznym apelujemy do rodziców, dziadków, nauczycieli by przygotowali swoje pociechy do właściwego ich przeżycia i ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z Halloween.

Pozornie Halloween wydaje się niewinnym „świętem" zaspokajającym jedynie potrzeby tajemniczości, czemu sprzyja przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła, zainteresowanie rzeczami budzącymi grozę, strach, lęk. Może wydawać się nam to dziwne ale właśnie tego dnia wzywa się pomocy szatana. Faktycznie Halloween może stanowić formę wtajemniczenia w okultystyczno-demoniczny świat.

Uczestnicząc w obrzędach przebierańców nieświadomie czy też dla zabawy bierzemy udział w praktykach poświęconych szatanowi. Ci którzy miłują Pana Boga , powinni trzymać się z dala od takich obrzędów i nie godzić się na żadne kompromisy. W dniu Halloween chrześcijanie powinni gromadzić się i szerzyć wśród współwyznawców wiedzę o groźbach jakie niesie pogaństwo i modlić się wspólnie o pokonanie sił ciemności, a przede wszystkim dziękować naszemu Ojcu Niebieskiemu za zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem.

Podsumowując zagadnienie „święta" Halloween, warto podkreślić, że zachowania magiczne stanowią istotną część tego obrzędu. Myślenie i działanie okultystyczno-ezoteryczne koncentruje się nie tylko wokół spraw dotyczących ziemskiego życia, ale sięga znacznie dalej, w duchową sferę człowieka, otwierając go na niebezpieczną rzeczywistość, prowadzącą do utraty relacji z Bogiem, samym sobą i innymi ludźmi.

   1. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki - dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.
   2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej;

- w I piątek miesiąca listopada - nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17:00,  spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30

- w I sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00 oraz odwiedziny chorych od godziny 10:00.

    1. Dziś kończymy Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym
     tygodniu omadlaliśmy dzieło misyjne Kościoła. Ofiary dziś składane przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
   1. Zachęcamy naszych parafian bez względu na wiek o podjęcie stałej modlitwy różańcowej - jedną dziesiątką dziennie w tzw. Różach Żywego Różańca. Wspólnotę łączy wyłącznie modlitwa w jednej (wspólnej) intencji. Serdecznie zachęcamy do powiększenia ilości Róż i uzupełnienia składu już istniejących, zwłaszcza, że w naszym Kościele jest mało wspólnot modlitewnych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   21 października 2018

   1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać
    w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada
    służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka
    postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu.
   1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie
    rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym
    tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane za
    tydzień przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.
   2. W najbliższy poniedziałek t.j. 22 października po nabożeństwie różańcowym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w salce na plebanii.
   3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.
   4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
   5. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy ołtarzu na balaskach wyłożone zostały kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

   • 22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA ÓSMA

NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 października 2018

   1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
   2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
   3. Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego młodzież będzie sprzedawała ciasto po mszach św. za dobrowolną ofiarą.
   4. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
   5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
   6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
   7. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
   8. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30.
   9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz możemy pobrać karty wspominkowe, które znajdują się na balaskach przed ołtarzem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

   • 15 X - św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
   • 16 X - św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243). niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
   • 17 X św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
   • 18 X - św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
   • 20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 października 2018

1.Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 zmiana Tajemnic Różańcowych. Nabożeństwem Różańcowym kończymy trwające od maja Jerycho Różańcowe. Wszystkim, którzy brali w nim czynny udział składamy Bóg zapłać .

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
3. 13 X o godz. 17:30 Różaniec fatimski, a po nim Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
4. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
5. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego młodzież będzie sprzedawała ciasto po mszach św. za dobrowolną ofiarą.
6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
7. Dzisiaj   względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa o godz. 16:30.
8. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. gościem naszej Wspólnoty Parafialnej jest pan Zbigniew BRANACH. Autor kilkunastu książek w tym : ZLECENIE NA POPIEŁUSZKĘ oraz SPISEK STULECIA, rzecz o nieznanych kulisach zamachu na Jana Pawła II.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

   • 13 X - bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK  2018

   1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
   2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Otoczmy naszą pamięcią modlitewną alumnów i profesorów naszego Seminarium, prosząc również o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
   3. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17:30.
   4. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
   5. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.
   6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 15 00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16 30 spowiedź pierwszo piątkowa.

W tym dniu „Przymierze Dwóch Serc” zaprasza do Bazyliki Katedralnej na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem po mszy św. wieczornej.

   1. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Serdecznie zapraszamy 06 października 2018 roku do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie do udziału w X Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca.
   2. Za tydzień w sobotę o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. w intencjach Jerycha Różańcowego. Po Mszy św. całonocne czuwanie modlitewne o godz. 6:45 w Niedzielę od 13:30 do 16:45.
   3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12:30 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Również w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 17:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
   4. III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w Sobotę 13 października 2018 roku. Pielgrzymkę rozpoczniemy o godz. 9.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, przy ul. Totus Tuus 32 w Krakowie. Świętując 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, zawierzymy samych siebie, kapłanów i cały Apostolat Margaretka w Polsce opiece św. Jana Pawła II. Centralny punktem będzie sprawowana o godzinie 12.00 uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie JE Ksiądz Abp Marek Jędraszewski.
   5. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa.
   6. Za tydzień na wszystkich Mszach św. gościem naszej Wspólnoty Parafialnej będzie Pan Zbigniew BRANACH. Autor kilkunastu książek w tym : ZLECENIE NA POPIEŁUSZKĘ oraz SPISEK STULECIA, rzecz o nieznanych kulisach zamachu na Jana Pawła II .

Nasz gość przedstawi świadectwo o świętym Papieżu z Polski i błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce.

   1. Gratulujemy naszym ministrantom zdobycia pucharu i pierwszego miejsca w ogólno diecezjalnych mistrzostwach w piłce nożnej.
   2. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.