Ogłoszenia Duszpasterskie
        Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 

 

1.   Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.
2.   Jutro, po Mszy Świętej wieczornej w sali parafialnej spotkanie Kręgu Biblijnego. Jutro także i w środę o godz. 19.00 próba dla dzieci, które będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.
3.   We wtorek próba scholii o godz. 18.40 w sali parafialnej.
4.   W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
5.   Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. To również IV niedziela miesiąca zbiórka do puszki na rzecz działalności  naszego parafialnego Koła Caritas.
6.   Dzieci, które przystąpiły wczoraj do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami w tzw. Biały Tygodniu do uczestnictwa w Mszach Świętych wieczornych i nabożeństwach majowych.
7.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
8. W najbliższą sobotę, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy we wtorek i czwartek, od godz. 16.30 do 17.30.

 

9.   Powoli zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że ze względu na remont ulicy Bpa Kaczmarka w tym roku nie będzie procesji do czterech ołtarzy. Prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy na procesje eucharystyczne do sąsiednich parafii.
10.   Decyzją Biskupa Polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza nowym proboszczem tutejszej parafii został mianowany ks. płk Krzysztof Smoleń, którego bardzo proszę otoczyć modlitwą i życzliwością.
11.        W liturgii Kościoła wspominamy:
-jutro Święto NMP Matki Kościoła
-w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
-w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Dobrej i błogosławionej niedzieli.