Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszki na rzecz potrzebujących. Również dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.30 poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci z klasy III oraz spotkanie z rodzicami.
 2. Jutro, tj. w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w sali parafialnej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. We wtorek próba scholii o godz. 18.40 w sali parafialnej.
 4. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00
 6. W sobotę, 16 grudnia od godz. 15.30 będą wydawane paczki żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii przez Parafialny Zespół Caritas. Prosimy o zabranie dowodów osobistych.
 7. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku 16 grudnia, a poprowadzi je ojciec Benedykt Kordula OFM – gwardian i proboszcz Parafii Św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach.
 8. W zakrystii można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki na stół wigilijny, kalendarze oraz świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 9. Trwałe produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii można składać w kaplicy bocznej Ukrzyżowania Pana Jezusa.                  
 10. Prosimy o potwierdzenie zamówionych intencji Mszy Świętej co najmniej tydzień wcześniej oraz zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W okresie Bożego Narodzenia wzorem ubiegłego roku odwiedzimy naszych parafian z wizytą duszpasterską tzw. Kolędą. Rozpoczniemy ją 3 stycznia 2024 r. Na stolikach z prasą katolicką wyłożone są foldery, które są gotową formą ZAPROSZENIA. Każda rodzina, która chciałaby, aby ksiądz przyszedł do domu z wizytą duszpasterską proszona jest o uzupełnienie tego zaproszenia i przyniesieniu do zakrystii lub kancelarii. Będziemy wdzięczni jeśli zaproszenia wrócą do Świąt Bożego Narodzenia, abyśmy mogli logistycznie przygotować się do tego wydarzenia.
 12. W liturgii Kościoła wspominamy:

w środę wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy

w czwartek wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła

 1. Życzymy dobrej, błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Niech Pan obdarzy Was pokojem.