Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV Niedziela zwykła – 24.09.2023

                  

 1. Dzisiaj IV niedziela miesiąca. Zbiórka do puszki na rzecz działalności naszego parafialnego Koła Caritas. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. W środę próba scholii o godz. 17.00 w sali parafialnej z panem organistą. Zapraszamy chętne dzieci do nowo powstającej scholii dziecięcej.
 3. Również w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. Za tydzień I niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Również za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o 12.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i rodziców, a po Mszy Świętej godz. 17.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. W najbliższą niedzielę, rozpoczyna się miesiąc październik. Idąc za wezwaniem Maryi, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będziemy sprawować o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 7. 28 października br. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Ponadto odwiedzimy: Gidle, Leśniów i Pilicę. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 22 zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kielce na projekt budowy kompleksu sportowego przy szkole. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 22 w Kielcach.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej Wojskowej świątyni. Dziękujemy Różom Różańcowym i Rycerstwu Niepokalanej za ofiarę na usprawnienie mechanizmu odsłaniania obrazu MB Nieustającej Pomocy.
 10. W liturgii Kościoła wspominamy:
-w środę wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, Kapłana
-w czwartek wspomnienie Św. Wacława, Męczennika
-w piątek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
-w sobotę wspomnienie Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła.
  1. Dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia nauki i pracy. Niech Pan obdarzy Was pokojem.